הקהילה

הקהילה

מועדון הכדורסל עירוני "חי מוטורס" נס ציונה רואה חשיבות עליונה בחיבור ובתרומה לקהילה בעיר ובאזור - הן של הקבוצה הבוגרת, ובמיוחד של מחלקת הנוער. המועדון משקיע זמן ומשאבים רבים לכל אורך השנה, גם בכדי לחבר את כל שכבות החברה לפעילות המועדון ולצרפם למשפחה הכתומה, וגם בכדי פשוטו כמשמעו - לעשות טוב ולעזור. למועדון פעילויות ויוזמות רבות בתחום, ובינהן:

 

  • אימוץ עמותת אקי"ם – אקי"ם הוא הארגון הארצי לאנשים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם. כ20 מחניכי העמותה זוכים למנויים שנתיים מתנת המועדון, והם אורחים במשחק בדרך קבע . כמו כן, במהלך העונה קבוצות מחלקת הנוער והקבוצה הבוגרת מקיימות עם העמותה מספר מפגשים, הכוללים אימונים לאוכלוסייה מיוחדת זו.

 

 

  • אירועים בקהילה: פרויקט "עיר הכדורסל" -  במהלך השנה הקבוצה מקיימת את פרויקט "עיר הכדורסל" ובו מגיעים בכל פעם שחקני הקבוצה הבוגרת לשכונה אחרת בעיר. הם נפגשים עם הקהילה המקומית, מתחברים ומדברים עם האוהדים, ומבצעים איתם פעילויות משותפות. לכל מפגש מגיעים מאות מתושבי העיר.

 

  • התנדבות בבי"ס "אסיף" - בית הספר "אסיף" הוא בית ספר שיקומי מיוחד, המיועד לילדים בעלי נכויות שונות ובעיקר לבעלי שיתוק מוחין. המועדון מתנדב בבית הספר פעם בשנה, ומגיע לפעילות משותפת עם ילדי בית הספר. בנוסף, מחולקות תשורות לילדים.

 

  • התנדבות בבי"ח "קפלן" - המועדון משתף פעולה עם בית החולים קפלן באופן קבוע, כאשר ביקורי קבוצות המועדון השונות בבית החולים בחג החנוכה כבר הפכו למסורת. שחקני הקבוצות מחלקים סופגניות ומתנות לחולים המאושפזים במחלקות השונות, בינהן מחלקות הילדים.

 

 

  • הנחות למשפחות קשות יום - במועדון הכדורסל עירוני נס ציונה מאמינים שלכל ילד יש זכות להשתתף בפעילות המועדון, גם אם ידה של משפחתו אינה משגת. במועדון קיימת ועדה לבחינת בקשות להנחות והקלות עבור משפחות קשות יום, המוכרות על ידי גורמי הרווחה. לילדים אלה מעניק המועדון מלגות לצורך השתתפות בפעילות החוגית - לעתים מלגות אלו מגיעות עד ל100%.

 

  • שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים - במחלקת הנוער של המועדון קיימים מספר ילדים בעלי צרכים מיוחדים, המשולבים במסגרת הפעילות הרגילה והשוטפת של המועדון. גם ילדים אלו זוכים למלגה ולציוד ספורט בכדי להשתתף באימונים.

 

למועדון יוזמות נוספות רבות, כמו התנדבות ואיסוף מזון למשפחות נזקקות בחגים, ביקורים של הקבוצה הבוגרת בבתי ספר, הנחת לבבות על קברי חללי צה"ל ביום הזכרון וחלוקת מלגות לבני העדה האתיופית. אחת המטרות העומדות לעיני המועדון היא הגדלה תמידית של הפעילות החברתית והקהילתית.